در جلسه 4 ساعته اعضای منتخب شورای ششم با معاون حناچی چه اتفاقی افتاد؟

دسته: اجتماعی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 21 جولای 2021

ناصر امانی منتخب به شورای ششم گفتوگو وی در خصوص جلسه اخیر مقامات منتخب شورای ششم با معاون شهردار تهران ، با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس گفت: این جلسه به دلیل سوال و گفتگوهای زیادی در این جلسه اخیراً برگزار شد و 4 ساعت طول کشید. . اچی وی همچنین در جلسه حضور داشت که به دلیل کمبود وقت نتوانست گزارش خود را ارائه دهد.

وی گفت در جلسه بعدی معاون منتخب مهندسی عمران اچی وی همچنین گزارشی ارائه خواهد کرد ، وی گفت: بیشتر جلسه گذشته مسئولان منتخب شورای ششم با معاون برنامه ریزی شهرسازی شهرداری تهران بر بافت فرسوده و ناپایدار شهری متمرکز بود.

منتخب شورای ششم گفت: گزارش معاونت شهرسازی حاکی از آن است که در طول فعالیت مدیران فعلی شهرداری ، بیشتر مشکلات نوسازی بافت های فرسوده منجر به طراحی و مطالعه شده و هنوز گام اساسی در این زمینه برداشته نشده است. منطقه بهسازی و نوسازی

امانی گفت: البته نماینده مجلس اچی در جلسه ، وی اعلام کرد که سه پروژه نوسازی در حال انجام است ، اما از گزارش نماینده مجلس انتخاب شده است اچی آنها راضی نبودند.

وی گفت: “یکی از مباحث این جلسه این بود که اعضای منتخب شورای ششم به دلیل پیشنهاد خاک تشویقی به صاحبان خانه برای توسعه نوسازی بافت فرسوده اعتراض داشتند ، در حالی که قبلا این بافت برای تشویق نوسازی دو مورد ناپایدار بود طبقه های بیشتری مجاز به ساخت آنها بودند. این دوره به کلاس تبدیل شد.

منتخب شورای ششم افزود: البته معاون اچی وی گفت: این اقدام براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی انجام شده است اما به نظر می رسد پیشنهاد شهرداری و شورا به شورای عالی شهرسازی رفته و از نظر مقامات منتخب این سیاست بد باعث کاهش نوسازی ساختمان های فرسوده شد در تهران 50٪.

امانی اظهار داشت: طرح تشویقی برای دو طبقه ساختمانی اضافی سرمایه گذاران را ترغیب می کند که برای همکاری با مالکان گام بردارند و این به نفع مالک و سرمایه گذار بود اما با اقدام شهرداری انگیزه نوسازی ساختمان پارچه کم شده است.

در پاسخ به این سوال که آیا پروانه ساخت مجدد دو طبقه اضافی یا همان دو طبقه مشوق در فعالیت های شهرداری جدید دوباره بزمی“مطمئناً شاهد تغییراتی در زمینه نوسازی بافت های فرسوده خواهیم بود ، اما جزئیات قرار است پس از انتخاب شهردار و معاون وی اعلام شود و باید ببینیم که این افراد در این زمینه با چه اقداماتی اقدام می کنند مشاوره مشاوره و مشاوره تخصصی ، “او گفت.

منتخب شورای ششم اظهار داشت: “همچنین وی در این جلسه به نقش برنامه ریزی شهر در درآمد شهرداری اشاره کرد.وگو معاون شد اچی وی اعلام کرد که از سال 64 ، زمانی که شهرداری به یک نهاد عمومی غیردولتی تبدیل شد ، به عبارت دیگر ، به یک سازمان درآمدزا تبدیل شد ، در شهرهایی مانند تهران ، درآمد برای تأمین سرانه های مختلف مانند فضای سبز استفاده می شد سرانه ، توسعه راه و حمل و نقل عمومی.

امانی گفت: اما نماینده مجلس اچی وی گفت که از دهه 1970 و طی سه دهه ، درآمد عمومی شهرداری در تخصیص سرانه توسعه و حتی در آن دوره که مدیران شهری اعلام کردند ، نادیده گرفته شده است. شهرفروشی ما با مقالات برنامه ریزی شهری درآمد کسب نمی کنیم.

آخر یک پیام/نوشته شده توسط:admin - 1865 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 7
برچسب ها:
دیدگاه ها