درخواست رئیس سازمان پرستاری از رئیس جمهور. هنگام تعطیلات به حقوق پرستاران توجه کنید

دسته: اجتماعی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 21 جولای 2021

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس ، محمد میرزابیگی ، رئیس سازمان نظام پرستاری خواستار افزایش حقوق پرستاران کرونا شده است.

رئیس سازمان نظام پرستاری در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور خواستار اجرای حقوق قانونی پرستاران برای افزایش ضرایب حقوق و پرداخت کامل اضافه کاری آنها به دلیل ‘عدم تعطیلی و کاهش ساعات کاری در تعطیلات کرونا شد.

وی در نامه ای به رئیس جمهور حسن روحانی نوشت: “طبق تصمیماتی که در کابینه و ستاد ملی کرونا گرفته شده است. در مورد تعطیلی پنجشنبه ها و کاهش ساعات کار کارمندان دولت در طول هفته (به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی) و از نظر کاهش تعداد و ساعات کار کارمندان در شهرهای قرمز و پرتقال با 30 و 50 درصد ، پرداخت کنید توجه به حقوق پرستاران ، استراحت نکنید و استراحت نکنید ، لازم است.

با توجه به لزوم اجرای قانون ارتقا بهره وری ، رعایت عدالت و ایجاد انگیزه در روحیه طرفداران بهداشت ، از جمله در زمینه پرستاری ، که به دلیل کمبود نیروی انسانی و همچنین با شروع هر موج تاج است. ، امکان کاهش ساعات کار این همکاران مظلوم. در گذشته ، هیچ موردی وجود ندارد ، تقاضای جدی و اصرار آمیز برای سازماندهی سیستم مراقبت های پرستاری ، توسط همه مدافعان بهداشت و پرستاران اختصاصی ، این است که این بستگان ضرایب کاملی برابر با قانون بهره وری ارتقا دهند و در پایان کار اضافه کار خود را پرداخت کنند و اگر بهانه ای برای محدود کردن پرداخت بیش از 2 ساعت اضافه کار وجود دارد ، طبق قانون همه این نیروها باید حق تمام وقت داشته باشند.

با این حال ، امروزه باید از همه فرصت ها برای ایجاد روحیه و ظرفیت خدمات پرستاران استفاده شود. اما به نظر می رسد که در بسیاری از مراکز خدمات ، پرستاران ، به مدت 3 ساعت ، دور از خانه ، خانواده و در خطرناک ترین شرایط. آنها بنیان آسیا هستند و حتی از حقوق اساسی خود نیز برخوردار نیستند.

بدون شک ، این اقدام حداقلی کمترین انتظاری است که به منظور محافظت از خدمات آن بستگان در نظر گرفته و دنبال می شود. طی بیش از یک سال و نیم گذشته ، این مدافعان جان برکف با تمام توان و با کمترین انتظار در سیستم جامعه عمومی بهداشت در سطح جامعه حمایت کرده و باعث افتخار و موفقیت در نظام سلامت کشور میهن عزیزمان شده اند. .

اما مقامات ارشد کشورمان باید نگاه دقیق تری به نحوه رفتار پرستاران در سایر سرزمین های مقدس با پرستاران خود داشته و از قانون و منویات مقام معظم رهبری پیروی کنند. تشویق و افزایش انگیزه خدمات کلیه طرفداران بهداشت. پیشاپیش از لطف و توجه شما سپاسگزارم.

به گفته سازمان پرستاری ، در بسیاری از کشورها مشوق هایی برای خدمات پرستاری در طی بیماری همه گیر کرونا ارائه شده است. به عنوان مثال در انگلستان به کلیه کارکنان بهداشت NHS 7،735 به عنوان مشوق پرداخت می شود.

در آلمان 1500 یورو به کلیه کارکنان بیمارستان پرداخت می شود ، در بسیاری از بیمارستانهای آمریکا ماهانه 2500 تا 3500 دلار به حقوق پرستاران و در کالیفرنیا 10 هزار دلار به پزشکی قانونی پرداخت می شود. در لهستان ماهانه 2250 یورو به عنوان غرامت به پرستار شاغل در بیمارستان پرداخت می شود.

در ایران ، مطابق آیین نامه اجرایی قانون بهبود بهره وری کارکنان بالینی سیستم بهداشت مصوب سال 1388 ، ساعت کار پرسنل بالینی سیستم بهداشت کارکنان بالینی بیمارستان ها و مراکز اقامتی (ملی ، نظامی و غیر دولتی) 44 ساعت در هفته است. با توجه به دشواری کار ، خدمت و تجربه کار در تیم های غیر متعارف ، طبق دستورالعمل های تعیین شده و اعلام شده توسط وزارتخانه های بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، حداکثر تا هشت ساعت در هفته کاهش می یابد

طبق ماده 5 این آیین نامه ، ساعات کار کارکنان بالینی در بخشهای دولتی و غیر دولتی در شیفت شب و روزهای تعطیل با ضریب (1.5) محاسبه می شود. اشخاص مذکور در این ماده مجاز به کار بیش از 12 ساعت متوالی نیستند و در صورت لزوم می توانند حداکثر (80) ساعت در ماه اضافه کار طبق دستورالعمل ماده (2) این آیین نامه با کارفرمای کار کنند. توافق.

انتهای پیام /نوشته شده توسط:admin - 1862 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 10
برچسب ها:
دیدگاه ها