بیانیه آستان سید الکریم در پاسخ به انتقاد مدیرکل استان تهران

دسته: فرهنگ و هنر
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 21 جولای 2021

به گزارش خبرگزاری فارس ، در پی انتقاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران به بی تدبیری مسئولان شهرستان در برگزاری مراسم روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم PSL ، وی بیانیه ای با متن زیر صادر کرد. :

به نام خدا

اخیراً مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران با صدور بیانیه ای از رهبران و مسئولان شهرستان از جمله خادمان این آستان مقدس تشکر و آنها را به بی پروایی و فرار از مسئولیت متهم کرد! انجام داد

جدا از اینکه مدیریت شهری شهر ری در این زمینه پاسخ مناسبی ارائه خواهد داد ، اما از آنجا که واقعاً “مفاد آیات قرآن” است (“ما در مورد سخنان رقیب آتید صحبت می کنیم – ق. 18) “و همچنین (و اگر خرد من در میان مردم باشد آنها با درستی حکومت می کنند – نسا 58) و احتمالاً” آیات دیگری از قرآن و احادیث معتبر را در مورد نیاز به گفتار دقیق و قضاوت عادلانه بخوانید ، و عندالله مسئول آنها است قضاوت بدون قصد استدلال و نادیده گرفتن خدمات سازمان تبلیغات اسلامی ، زیرا شیوه این مدیر محترم در این اظهارات بر اساس فرافکنی ، فرار به جلو ، فرار از مسئولیت های وظیفه قانونی و پنهان کاری وی است. باید نسبت به توصیه مشارالیه و درخواست عدالت و انصاف به او هشدار داد.

وی در اظهارات خود متذکر می شود: “از آنجا که هیچ نهادی نمی خواست ساماندهی و حفظ نظم را به عهده بگیرد ، طبیعی است که پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شوند! و بنابراین آنها برای نادیده گرفتن قوانین و مقررات ، بهانه ای بدتر از گناه آوردند ، در حالی که اگر بند اول وظایف سازمان تبلیغات اسلامی (سیاستگذاری ، برنامه ریزی ، هدایت ، سازماندهی ، حمایت و نظارت بر تبلیغات مذهبی و مردمی!) را مرور می کند خصوصاً در مورد سازمانهای مذهبی که از همان سازمان مجاز به فعالیت هستند ، آنها می فهمند که اظهارات آنها دقیقاً همان محکومیت آژانس تحت مدیریت آنها است ، بنابراین مناسب است که آنها بدون مراجعه به این کار را انجام دهند. این مسئولیت به 6 سازمان توسعه سیاست ، برنامه ریزی ، راهنمایی ، سازماندهی ، پشتیبانی و نظارت بر مراسمات مسلمانان جهت مشمول قضاوت عمومی و همچنین به سایر سازمانها و م institutionsسسات ارائه و منتشر شده است. اعلام کرد که طی 40 سال گذشته وی شخصاً چندین بار در مراسم شب مسلمان در این حرم شرکت کرده و شاهد ازدحام جمعیت در این حرم بوده است. فضای داخلی بازار ، حیاط ها و حرم ، به طوری که به دلیل عدم سیاست آشکارتر می شود و برنامه ریزی توسط آن سازمان ، مسئولیت عدم رعایت پروتکل ها و دستورالعمل ها و به خطر انداختن سلامتی و رفاه مردم نیز مسئولیت آنها است یا خیر!

علاوه بر این ، مشخص نیست که آیا این سازمان واقعاً یک برنامه اجرایی داشته است ، چرا آن را به طور رسمی و کتبی در یک جلسه و رسانه ها قبل و به موقع ارائه نداده است ، و چرا که آیا او آن را اجرا نکرده است؟

در شرایطی که آستان مقدس با هماهنگی جهت دهی عمومی شهر ری در 30 سال گذشته ، با تأکید و دستورالعمل های حامی محترم این بارگاه سلطنتی ، مراسم مسلمانان را به درستی سازماندهی کرده و به استقبال مردم و عزاداران و حتی ثبت نام ملی. این مراسم سال گذشته نیز برگزار شد ، این عادلانه و سزاوار نیست ، صرفاً به دلیل احترام به قانون و انطباق با قوانین و دستورالعمل های صادر شده توسط ستاد ملی ضد کرونا یا اجرای بخشنامه های اداری دریافت شده از دفتر استاندار تهران ، فرماندار ویژه ری و شورای امنیت شهرستان ری ، با هدف حفظ سلامتی و زندگی مردم و زائران ، مورد پسند دوستان قرار نگرفت و به سو mis مدیریت متهم شد.

به نظر می رسد که اگر رهبری دفتر تبلیغات اسلامی استان تهران و سایر مقامات این سازمان که امروز دیگران را به بی پروایی متهم می کنند ، اولین کسانی هستند که وظایف سازمان های مربوطه خود را توصیف می کنند ، که البته در بند 12 ماده 6 نظارت و در صورت لزوم پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای تبلیغی و آداب مذهبی مردم در جهت دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی و همچنین بند 5 مقاله با عنوان “توضیح و ارائه آموزه ها و ارزشهای اسلام و مواضع اصلی جمهوری اسلامی در برابر عموم مردم ، به ویژه جوانان … تأکید می شود که آنها تجارت ، وظایف و اقدامات خود را در اولویت قرار می دهند ، این بیشتر و بیشتر به نفع آنها است و مردم عزیز نیز شاهد حضور تعداد کمی از مردم که به بهانه تسلیم شدن در برابر مناسک مذهبی ، به مکانهای مقدس رفت و آمد می کنند. سنگ صحنه ها! و آنها حرم ها را تمیز می کنند ، مگر نه! اقداماتی که ناشی از کمبود دانش دینی است و باعث از بین رفتن دین ، ​​مکتب ، قرآن ، نظام و موقعیت ملت بزرگ ایران اسلامی در نزد جهانیان می شود.

سرانجام با تبیین مجدد این واقعیت که آستانه مقدس همراه با پیروی از آئین های مذهبی و لزوم برگزاری مراسم مذهبی با شکوه و اصولی ضمن رعایت قوانین و مقررات کشور ، بر عدم امکان برگزاری مراسم مسلمانان مقدم است. در داخل حرم با حضور حدود 250،000 نفر کسی که قطعاً کنترل و پیروی از پروتکل ها را غیرممکن کرده و منجر به فاجعه شده است (و نه در خارج از آستانه ، که تحت نظارت سازمان ها و نهادهای دیگر است) با عذرخواهی از عمومی و در صورت نادیده گرفتن قوانین ، این اعلامیه اکنون توسط مقامات قضایی و حتی برخی منتقدان مورد اعتراض قرار گرفت! بار دیگر از همه خواهران و برادران عزیز و اعضای محترم هیئت های مذهبی و متولیان امور فرهنگی می خواهیم قوانین و مقررات کشور اسلامی را که مورد تأکید مقام معظم رهبری است ، فروتنانه رعایت کنند و امیدواریم که قدرت الهی از وضعیت موجود ، ما دوباره شاهد برگزاری مراسم و مجالس مذهبی باشکوه خواهیم بود.

به خواست خدا

درود بر پرستندگان صالح

روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم PSL

انتهای پیام /نوشته شده توسط:admin - 1864 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 10
برچسب ها:
دیدگاه ها