اقدام قابل تقدیر خیریه ایرانی؛ 1000 گوساله را قربانی کنید و آنها را بین نیازمندان تقسیم کنید

دسته: اجتماعی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 21 جولای 2021

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس ، همراه با عید سعید قربان ، یکی از خیران کشور هزار سر گاو بزرگ (گوساله) برای کمک به مشتریان و خانواده های مورد حمایت ، فداکاری و ارائه به کمیته امداد اهدا کرد.

یکی از خیرین بسیار با ارزش کشور در ایام عید قربان با قربانی کردن هزار راس گاو بزرگ (گوساله) و ارائه آنها به کمیته امداد ، نذورات قربانی به مشتریان و حمایت از خانواده ها می داد.

این نیکوکار دریادار که دهه هاست خود را برای نیازمندان فدا کرده است ، برای چندین سال کمیته امداد را به عنوان متولی خود انتخاب کرده تا خواسته های خود را به نیازمندان برساند.

وی گفت: “کمیته امداد برای حمایت از نیازمندان بیشتر تشکیل شده است و همیشه برای این کار تلاشی نکرده است.” شفافیت این انجمن باعث شد تا به این انجمن کمک مالی کنم.

از یک طرف ، این مجموعه به عنوان بزرگترین شبکه کمک رسانی به فقرا در کشور شناخته می شود و از طرف دیگر ، بیشترین اعتبار و سرمایه آن ، دستور تأسیس جمهوری اسلامی برای ایجاد آن است.

این خیریه خیرخواهانه سالهاست که در خارج از کشور فعال است ، اما در فواصل زمانی خاص مانند عید قربان به کشور می آید تا نذر کند صدها گاو را قربانی کند و آنها را بین فقیران استان های محروم توزیع کند.

این موسسه خیریه که نمی خواهد نام و عنوان خود را ذکر کند ، می گوید: من بیش از 20 سال و به مناسبت های مختلف مذهبی به طور منظم کار حمایت از افراد محروم را انجام می دادم ، اما با توجه به اینکه چندین سال نذورات من بیشتر شده است و نمی توانم آن را فدا کنم و توزیع کنم ، با کمک کمیته امداد و با استفاده از اطلاعات کامل این سازمان بی بضاعت در مناطق مختلف کشور ، این کار را با همکاری کمیته امداد انجام می دهم.

وی با اشاره به اینكه سال گذشته وی 200 راس گاو را قربانی كرد و آنها را بین اقشار مستضعف جامعه توزیع كرد ، افزود: امسال قصد من قربانی كردن هزار راس گاو به مناسبت عید قربان و در بین مستضعفان استانهای غربی کشور مانند کرمانشاه. “، لرستان ، کردستان و ایلام برای توزیع ، که به لطف خدا اتفاق می افتد.

وی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار بود هزار گاو را کیلویی 40 هزار تومان یا حدود 15 میلیارد تومان خریداری کنیم اما افزایش قیمت ها به حدود 60 هزار تومان ما را مجبور به آرزو کرد. قسم بخور چیزی حدود 20 میلیارد تومان.

این موسسه خیریه همچنان مهمترین دلیل همکاری با کمیته امداد در تحقق خواسته های خود است. این موسسه از پایگاه اطلاعاتی نیازمندان جامعه بهره مند می شود و می گوید: اما با کمک کمیته امداد ، خواسته های نیازمندان اکنون به واقعیت رسیده است.

وی همکاری با کمیته نجات را یک افتخار برای خود می داند و ادامه می دهد: “آرزوی اصلی من این است که علاوه بر قربانی شدن گاو های بزرگ ، هر ساله برای انجام آن به ایران می آیم ، در موارد مختلف و در ریز و درشت فعالیت هایی مانند ساخت واحدهای مسکونی. من از طریق نمایندگان قانونی خود در کشور و تحت هدایت کمیته امداد کیت های معیشتی تهیه و توزیع می کنم ، برای فقرا شغل ایجاد می کنم ، اما هنوز هم معتقدم کارهای خوبی که انجام می دهم پنهانی است.

امسال با توجه به وسعت آرزوها و اهمیت ترویج کارهای خیر و کمک به نیازمندان ، تصمیم بر این شد تا موضوع مطرح شود.

انتهای پیام /نوشته شده توسط:admin - 1863 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 5
برچسب ها:
دیدگاه ها